Rondon largohet nga West Brom - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rondon largohet nga West Brom

NULL NULL
10/04/2018

Sulmuesi i West Bromwich Albion, Salomon Rondon, mund të largohet nga ky klub këtë verë për 16.5 milionë funte, raporton The Telegraph.

Kjo gjë mund të ndodhë në rast se kjo skuadër bie nga Premier Liga.

Interesim për venezuelianin kanë shprehur klube të tjera nga liga elitare angleze, si West Ham, Tottenham Hotspur, si dhe kampioni në fuqi, Chelsea.

Ekipi aktual i Rondonit është afër që të bie në një nivel më të ulët të garave, dhe kjo me gjasë do ta përshëndeste atë edhe me vet yllin e skuadrës.