Ronaldo: U largova nga Reali për shkak të presidentit Perez

Ronaldo: U largova nga Reali për shkak të presidentit Perez

NULL NULL
2 vjet më parë

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka shfaqur një ndryshim në marrëdhëniet e tij me presidentin e Real Madridit, Florentino Perez gjatë kohës sa ishte në Madrid, njofton Klan Kosova.

Portugezi u bashkua me Juventusin gjatë verës për rreth 100 milionë euro. Klubi atëkohë pretendoi se transferimi ishte nxitur me kërkesë të lojtarit, por Ronaldo ka mohuar këtë.

Në një intervistë për France Football, 33-vjeçari u shpreh se qëndrimi i Perez ndaj tij kishte ndryshuar.

“E ndjeva atë brenda klubit, veçanërisht nga presidenti, se ata nuk më konsideronin më të njëjtën mënyrë që ata bënë në fillim. Në katër apo pesë vitet e para atje, kisha ndjenjën se jam ‘Cristiano Ronaldo’. Presidenti më pas më shikonte me sy që nuk donin të thonin të njëjtën gjë, sikur nuk isha më e domosdoshme për ta”, tha portugezi i cili shtoi se nëse do të donte të largohej për para do të shkonte në Kinë dhe jo në Itali.

I pyetur nëse vendimi i menaxherit Zinedine Zidane për t`u larguar nga “Mbretërit”, ka ndikuar në transferimin e tij, Ronaldo e mohoi këtë.

“Vendimi im për të lënë nuk ishte bazuar në largimin e tij. Duke qenë kështu, është një nga ato gjëra të vogla që më bëri të ndihem pak më mirë në lidhje me atë që mendova për situatën në klub “, është shprehur ish-anëtari i Manchester Unitedit.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” që synon ta fitoj prapë këtë trofe,  shënoi 44 gola në sezonin e fundit për Real Madridin, ka shtatë të tjerë të shënuar për Juven në këtë edicion.

“Unë mendoj se e meritoj këtë vit … Po, unë ëndërroj të fitoj Topin e Artë për herë të gjashtë dhe kaloj, në këtë rast, Lionel Messin”, shtoi më tej 33-vjeçari.

klankosova.tv