Ronaldo i rekordeve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ronaldo i rekordeve

NULL NULL
23/05/2015
Cristiano Ronaldo ka tejkaluar numrin e golave personale të shënuar brenda një sezone.

Ai sonte në përballjen me Getafen ka arritur që të shënojë hat-trick Brenda 34 minutave për të ngritur numrin total të golave në 61 brenda sezonës. Ky është hat-tricku i parë i tij brenda pjesëlojës së parë.

Ronaldo me këto gola do të përfundojë si top golashënuesi në La Ligan spanjolle.

Ndërsa Ronaldo ka shënuar 313 gola ne 300 ndeshje për klubin, ndërsa është vetëm 10 gola të thyejë rekordin e Raul Gonzales, si gola shënuesi më i mirë i Real Madridit

Real Madrid dhe Getafe kanë shënuar gjashtë gola në pjesën e parë, secila skuadër nga tre.