Ronaldo merr 17 suita në hotelin luksoz të Riadit, kjo po i kushton klubit 300 mijë euro në muaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ronaldo merr 17 suita në hotelin luksoz të Riadit, kjo po i kushton klubit 300 mijë euro në muaj

NULL NULL
28.01.2023 18:04

Cristiano Ronaldo së bashku me partneren Georgina Rodriguez dhe fëmijët e tyre, po vendosen në një jetë luksoze në hotelin “Four Seasons” të kryeqytetit saudit, Riadit.

Që kur Ronaldo iu bashkua Al-Nassr, thuhet se ai ka marrë 17 suita të hotelit, me familjen e tij që jeton në “Kingdom Suite” dykatëshe, të kompletuar me dhomën e ndenjes, dhomën e ngrënies, dhomën e kinemasë dhe banjo mermeri me pamje magjepsëse të Riadit.

Portugezi dhe familja e tij duket se po shijojnë jetën pas ndarjes së rrugëve me Manchester United.

Fatura e akomodimit për Ronaldon dhe shoqëruesit e tij raportohet të jetë rreth 300 mijë euro në muaj.

Riyad Four Seasons gjithashtu priti Newcastle United gjatë udhëtimit të tyre në mes të sezonit në dhjetor, shkruan Goal, transmeton Klankosova.tv.

Teksa jeta jashtë fushës ka nisur një fillim të shkëlqyeshëm, Ronaldo do të shpresojë që gjërat në fushë të përmirësohen pas një humbjeje zhgënjyese në Superkupën e Arabisë Saudite javën e kaluar. Ai ende nuk ka shënuar gol në dy ndeshje zyrtare për skuadrën e tij të re.