Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ronaldo makinë golash

NULL NULL
04.05.2015 12:38
Futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo nuk është vetëm lojtari më i mirë në botë, por ai është edhe një makineri e vërtet për shënimin e golave.

Pavarësisht se Lionel Messi i Barcelonës po shënon në secilën javë, Ronaldo mbetet lider i pakontestueshëm.

Ronaldo me hatricun ndaj Sevilla ka arritur shifrën e 42 gola, kurse Messi ka shënuar dy gola në fundjavë dhe është dy gola pas portugezit.

Lista e golashënuesve

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 42 gola

2. Lionel Messi (Barcelona) 40

3. Antonio Grizezmman (Atletico Madrid) 22

4. Neymar (Barcelona) 21

5. Carlos Bacca (Sevilla) 20

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.