Ronald Sobowale "Ylli i Javës" së 30-të në Superligë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ronald Sobowale “Ylli i Javës” së 30-të në Superligë

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 24.04.2023 11:48

Federata e Futbollit e Kosovës dhe  vazhdoi ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 30-të në Albi Mall Superligë i takoi futbollistit të Malishevës, Ronald Sobowale.

Komisioni i FFK-së unanimisht vlerësoi se lojtari i Malishevës, Ronald Sobowale e meriton epitetin e yllit të javës, pasi ai ishte vendimtar në fitoren tejet të rëndësishme në garën për mbetje në elitë që FC Malisheva e realizoi si mysafir kundër Ferizajt. Ai shënoi të dy golat në fitoren e skuadrës malishevase, të cilat e stabilizojnë atë në pozitën e shtatë, me 33 pikë.

Pasi iu nda ky çmim, Sobowale u shpreh i lumtur për vlerësimin, derisa vuri në pah optimizmin e tij që Malisheva ta sigurojë mbetjen në elitë edhe në këtë edicion.

“Jam shumë i gëzuar për këtë çmim dhe i falënderoj shumë bashkëlojtarët e mi. Mendoj që Malisheva do të qëndrojë në Albi Mall Superligë, meqë gjithçka është në dorën tonë. Na duhet të punojmë shumë sepse kemi para vetës 6 ndeshje shumë të vështira. Eksperienca ime në Kosovë është shumë e mirë dhe e shijoj çdo ditë. Njerëzit këtu janë shumë të këndshëm dhe mikpritës”, ka theksuar Sobowale për faqen zyrtare të FFK-së, njofton Klankosova.tv.