Rolls Royce sjellë 'Agimin' - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rolls Royce sjellë ‘Agimin’

NULL NULL
14/05/2015
Rolls Royce, e njohur për modelet e shtrenjta të veturave vitin e ardhshëm do të sjellë një model të ri, që do të quhet "Dawn"

Rolls Royce, kompania e fuqishme e njohur për motorët e saj, ka sjellë në treg një veturë për të freskuar linjat e saj.

Tash e dhjetë vite, Rolls Royce nuk ka sjellë veçse tre modele: Phantom, Ghost dhe wraith, ndaj ishte koha për ndryshim.

Kompania ka vendosur të sjellë një model që do të jetë i ngjashëm me atë të prodhuar në vitin 1952.

Kjo makinë që do të jetë kabrio do të quhet ‘Dawn’ dhe do të dalë në treg në vitin 2016 me një çmim prej 250 mijë funte.

P1 P2