Rojet ishin të stërngarkuara kur Epstein vdiq në burgun e New York - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rojet ishin të stërngarkuara kur Epstein vdiq në burgun e New York

NULL NULL
13/08/2019

Mungesa e stafit në burgun ku financieri amerikan Jeffrey Epstein u gjet i vdekur la boshllëqe në mbikëqyrjen e tij, tha sindikata për punonjësit e objektit.

Departamenti i drejtësisë dhe FBI kanë nisur hetimet për shkakun dhe rrethanat e vdekjes së tij në New York.

Epstein, 66 vjeç, ishte përballur akuza për trafikim seksual dhe komplot, të cilat mund të dënohen me burgim deri në 45 vjet.

Një ekzaminim pas vdekjes u krye të dielën.

Shefja ekzaminues mjekësor i New York City, Barbara Sampson, tha që më shumë informacione ishin të nevojshme para se të përcaktohej shkaku i vdekjes.

Një patolog privat vëzhgoi ekzaminimin me kërkesë të përfaqësuesve të Epsteinit, shtoi Sampson.

Trupi i Epsteinit u gjet në qelinë e tij herët në mëngjes të Shtunën.