Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rojat bregdetare shpëtojnë 3300 emigrantë

NULL NULL
29.05.2015 22:33
Rojat kufitare të bregdetit italian kanë shpëtuar rreth 3300 emigrantë, të cilët me anije lundronin drejtë deti Mesdhe.

Rojat kufitare të Italisë konfirmojnë se kanë shpëtuar më shumë se 3300 emigrantë të cilët sot me anije kanë lundruar nëpërmes detit Mesdhe.

Në këtë operacion thuhet në deklaratë janë gjetur edhe 17 trupa në disa nga anijet që kanë qenë në gjendje të keqe, transmeton AFP.

Thirrjes për ndihmë iu kanë përgjigjur 17 anije dhe disa tjera operacione shpëtimi janë duke vazhduar.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.