Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rohde kërkon respektimin e vendimit të Kushtetueses për Manastirin e Deçanit: “Just do it”

NULL NULL
29.02.2024 00:32

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se shefi i EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano ka 100 për qind të drejt pas kërkesës ndaj institucioneve të vendit që ta zbatojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Manastirin e Deçanit.

Rohde tha se të gjithë miqtë dhe partnerët i bëjnë thirrje Kosovës që ta zbatojnë vendimin e Kushtetueses.

“Gjenerali Barbano ka 100% të drejtë. Të gjithë miqtë dhe partnerët i bëjnë thirrje Kosovës: Vetëm bëjeni”, shkroi Rohde mbi postimin e Barbanos në platformën “X”, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, shefi i EULEX-it gjatë ditës tha se vendimi i vitit 2016 për Manastirin e Deçanit është i detyrueshëm për të gjithë personat dhe institucionet, pa përjashtim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.