Rodgers: Anglia mos ta marrë Sturridge - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rodgers: Anglia mos ta marrë Sturridge

NULL NULL
01/10/2015

Trajneri i Liverpool, Brendan Rodgers ka kërkuar që sulmuesi Daniel Sutrridge të mos përfshihet në ndeshjet e kombëtares angelze.

Kjo kërkesë e tij ka ardhur me arsyetimin e lojtari kohën e fundit është përballur me shumë lëndime dhe se një paraqitje nën fanellën e tre luanëve mund të paraqiste problem të ri për të.

Kështu Rodgers ka deklaruar se do të bëjë çmos për të mos e lejuar që Sturridge të luajë në ndeshjen e fundit të kombëtares, pasi nëse dëmtohet përsëri mund të shkaktonte telashe për Liverpoolin në ndeshjet e radhës në Preimer League, transmeton Klan Kosova.