Roche: Ibra të largohet nga PSG - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Roche: Ibra të largohet nga PSG

NULL NULL
21/05/2015
Zlatan Ibrahimovic duhet të largohet nga PSG, pasi kjo do të ishte më e mirë për klubin, mendon Alain Roche.

Paris Saint Germainit mund t’i duhet që ti kërkojë Zlatan Ibrahimovicit që të largohet, sipas ish mbrojtësit Alain Roche.

Ylli suedez ka udhëhequr PSG drejt tre titujve të Ligue 1 që prej bashkëngjitjes së tij në vitin 2012.

Kontrata e 33 vjeçarit skadon verën e ardhshme dhe ish ekipi i tij, Milan, është lidhur me një transferim të mundshëm të Ibrës.

Sidoqoftë, Roche mendon se klubi duhet të analizojë a do të jetë në gjendje “Ibrakadabra” të ofrojë të njejtin nivel loje edhe vitin tjetër, apo ta shesë.

“Zlatan Ibrahimovic? Gjithçka varet nga pëlqimi personal. Nëse klubi mendon se largimi i tij është më i vlerë, atëherë ata duhet ta bëjnë këtë gjë”.

“Ibra vlenë 20-30 gola lige, por kaq është, jo më shumë”.