Robin Krasniqi përballet sërish me Dominic Bosel më 9 tetor

Robin Krasniqi përballet sërish me Dominic Bosel më 9 tetor

NULL NULL
1 month më parë

Kampioni botëor në boks Haxhi Krasniqi, mbrojtjen e titullit do ta kërkojë sërish në përballje me Dominic Bosel.

Rimeçi do të zhvillohet me datë 9 tetor në “Getec Arena” në Magdeburg.

Krasniqi më 11 tetor të vitit 2020 u shpall kampion bote në boks në versionin IBA dhe WBO pasi e nokaut Bosel në raundin e tretë.