Rizzoli arbitër i ndeshjes në Camp Nou - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rizzoli arbitër i ndeshjes në Camp Nou

NULL NULL
06.05.2015 20:26
Nicola Rizzoli do të referojë në ndeshjen gjysmëfinale mes Barcelonës dhe Bayern Munchen.

Italiani ishte zgjedhur si referi më i mirë në botë për vitin 2014 nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit.

Rizzoli kishte ndarë drejtësinë në Finalen e Kupës së Botës mes Gjermanisë dhe Argjentinës, vitin e kaluar.

Sonte në Camp Nou atij do t’i asistojnë në krahë Elenito Di Liberatore dhe Mauro Tonolini, te portat do të jenë Luca Banti dhe Antonio Damato, kurse referi i pestë do të jetë Gianluca Cariolato.

lajme të ngjashme