Rivarrosen 42 ish-ushtarë të UÇK-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rivarrosen 42 ish-ushtarë të UÇK-së

NULL NULL
30/05/2015

42 veteranë të UÇK-së nga Komuna e Kaçanikut, që kanë ndërruar jetë pas luftës, do të rivarrosen sot në ora 15:00, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve dhe Veteranëve të UÇK-së.

Ceremonia e rivarrimit do të bëhet pas vendimit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK).