Rita Ora rikthehet në top-listat britanike me "You Only Love Me" (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rita Ora rikthehet në top-listat britanike me “You Only Love Me” (VIDEO)

NULL NULL
10.02.2023 20:13

Projekti”You Only Love Me” e ka rikthyer këngëtaren e njohur, Rita Orën në Listën Zyrtare të Këngëve.

“You Only Love Me” ishte një ‘goditje’ nga Rita Ora, këngë kjo që po qëndron përkrah një prej hiteve të saj më të mëdha “Anywhere”, shkruan Official Charts, transmeton Klankosova.tv.

Këtë javë, “You Only Love Me” ishte më së larti në listën e këngëve, e kjo para albumit të tretë të Ritës, i cili pritet të dalë këtë vit.

Duke folur “Official Charts”, Rita u shpreh e emocionuar për suksesin e këngës së saj të re.

“Jam shumë e emocionuar kur dëgjoj se “You Only Love Me” është e renditur lart në listën zyrtare të këngëve. “Nuk mund t’i falënderoj sa duhet fansat e mi për gjithë mbështetjen e tyre. I dua shumë të gjithë”, u shpreh tutje Rita Ora.

Intervista e plotë e Rita Orës për rikthimin e fuqishëm:

Rita, mirë se u ktheve. Dhe me “You Only Love Me” jeni kthyer, siç kemi pritur nga ju, si ‘bombw’. Pse e zgjodhët këtë këngë për t’u rikthyer pas disa kohësh?

Faleminderit! Shumëçka ka ndryshuar gjatë dy viteve të fundit. E hapa veten për të gjetur sërish dashurinë dhe hyra në një fazë të re të jetës dhe karrierës sime. Me “You Only Love Me” doja të kapja dobësinë që përjetova gjatë fazave të hershme të këtij udhëtimi.

Sa kohë keni që punoni për këtë këngë? Sigurisht që duket si kënga më personale që keni publikuar deri më sot – a jeni bërë më rehat me përfshirjen e detajeve personale në muzikën tuaj?

Është një nga këngët më të hershme që fillova të punoja për albumin tim të ardhshëm dhe kapi se si po ndihesha në një kohë të caktuar, një ndjenjë cenueshmërie ndërsa mësova të lija të shkuarën për të përqafuar përvoja të reja. Është një këngë shumë personale dhe ndihem shumë rehat me këtë. Më pëlqen shumë të jem një libër i hapur në muzikën time dhe të afroj fansat e mi në këtë mënyrë.

Ju keni përfshirë zërin e partnerit tuaj Taika në këngë sa e lehtë ishte ta bindje atë të ishte pjesë e këngës?

Mbaj shumë shënime zanore dhe shënime në përgjithësi. Jo vetëm mesazhe, por ide – çdo gjë që më bën të ndihem e lumtur dhe më frymëzon. Nuk u shqetësova kurrë për vendosjen e Taikës në skenë pasi ai ka sensin më të mirë të humorit dhe ne qeshim gjithë ditën së bashku. Një nga gjërat e mia të preferuara për të, është sensi i tij i humorit. Dhe atij i pëlqeu ideja. Ai është kaq, kaq krijues dhe personi më mbështetës që kam takuar ndonjëherë. Ai më bën të ndihem sikur gjithçka që bëj është gjëja më e mirë që ka dëgjuar ndonjëherë dhe kjo më bën të ndihem shumë e fortë.

Në profilin tuaj të fundit të GQ, ju thatë se albumi i ardhshëm, i treti, do të jetë më personali juaj deri më tani. Ju keni marrë kontrollin e duhur në shkrimin e procesverbalit apo jo?

Ka shumë dashuri, pasion dhe emocione që derdhen nga albumi i ri dhe mezi pres ta ndaj me botën më vonë këtë vit. Është padyshim shumë, shumë personale. Ajo zbulon mënyra të ndryshme se si jam ndjerë në pika të ndryshme të rrugëtimit tim në jetë dhe dashuri. Çdo këngë të albumit e kam shkruar vetëm ose me muzikantë të tjerë dhe e kam shijuar çdo minutë të procesit. Ndihem shumë e privilegjuar që jam në pozicionin ku jam tani, me partneritetin tim të ri me BMG, të cilët më kanë dhënë pronësinë mbi krijimet e mia dhe më kanë inkurajuar të marr kontrollin krijues në çdo nivel.

Ju keni punuar me Lewis Thompson në “You Only Love Me” dhe ju kam parë në seanca me Stargate dhe Oak Felder në rrjetet tuaja sociale për albumin, pas më shumë se një dekade  në biznesin e prodhimit të popit, çfarë kërkoni në bashkëpunëtorët tani?

Ndjenja se ne ‘klikojmë’ është gjëja më e rëndësishme për mua. Ne duhet të kemi një energji të caktuar në dhomën ku mund të bëjmë magjinë. Është e pabesueshme kur punon me një bashkëpunëtor që ndan vizionin tënd dhe të ndihmon ta jetësosh atë në studio.

Videoja për “You Only Love Me” ishte sigurisht tërheqëse – ju lutem më tregoni se dasma juaj e vërtetë nuk ishte aq kaotike!

Videoja është më shumë një dasmë “makthi” alternative e universit sesa një martesë e vërtetë! Ishte argëtuese, një lojë me tregime, thashethemet për martesën e Ritës me Taika – është shumë komike dhe e paqartë. Unë jam pak shakatare dhe më pëlqen të bëj gjëra të tilla. Thjesht mendova se do të ishte kënaqësi të luaja dhe të argëtohesha, ndërsa vishja një fustan të mrekullueshëm të YSL nga viti 1987.

“You Only Love Me” është publikimi juaj i parë nën BMG, në një marrëveshje të re që ju lejon të zotëroni krijimet tuaja. Dukesh e guximshëm, më shumë se kurrë

Zotërimi i muzikës sime është një moment historik i madh për mua. Diçka që gjithmonë kam ëndërruar ta përjetoj dhe diçka për të cilën ndihem shumë fuqizuese. Qasja e BMG për pronësinë dhe kontrollin e artistit është shumë në përputhje me timen. Ndihem shumë e motivuar që të punoj me një kompani globale kaq dinamike, kreative dhe që mendon përpara.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.