Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rinisin gërmimet në Novi Pazar

NULL NULL
07.08.2015 16:57

Sot kanë rinisur gërmimet në vendin e quajtur Kozarev në Novi Pazar të Serbisë, nën dyshimet për një varrezë massive.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu.

Ndryshe gërmimet në këtë lokacion rifilluan pas gjashtë muaj ndërprerje të tyre, njofton Klan Kosova.

Komisioni Qeveritar për persona të pagjetur ka bërë të ditur se të premten dhe të shtunën do të gërmohet në një varrezë masive në vendin e quajtur Kozarevë në Novi Pazar ky dyshohet për një varrezë masive.

Rinisja e gërmimeve ka ardhur pas që Komisioni ka marrë ftesën nga pala serbe.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.