Rikthehet furnizimi me ujë të pijshëm në lagjen “Dardania”

Rikthehet furnizimi me ujë të pijshëm në lagjen “Dardania”

NULL NULL
2 months më parë

Kompania e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, ka njoftuar banorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë se sonte (17.01.2021) nga ora 18:00 deri në 18:30 parashihet që të rikthehet furnizimi me ujë të pijshëm.

Klan Kosova e ka kontaktuar zëdhënësen e KRU Prishtina, Arjeta Mjekun, për ta pyetur nëse është sanuar defekti në këtë lagje dhe ajo ka thënë se tashmë ka filluar furnizimi me ujë në lagjen e lartpërmendur.

“Ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit e kanë sanuar defektin në dy pika në rrugën ‘Garibaldi’ dhe ‘Te Santea’. Gypi ka hyrë në funksion dhe ka filluar t’u shkojë uji konsumatorëve në këtë lagje”.

Sipas saj, punëtorët kësaj kompanie kanë punuar tërë ditën prej orës 8:00 në mëngjes deri në 19:00.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Nga Ujësjellësi për banorët e Dardanisë: Furnizimi me ujë rikthehet sonte

klankosova.tv