9:06, 11 Shkurt 2020

Eden Hazard do të kthehet në skuadrën e Real Madridit.

Rikthimi i Hazard pritet të ndodh të dielën, në ndeshjen e radhës të këtij klubi.

29-vjeçari ishte jashtë fushës që nga lëndimi që mori më 26 nëntor, kurse tani dy muaj më vonë.

Trajneri i “Los Blancos” Zinedine Zidane e ka përfshirë në skuadër dhe pritet ta lejojë futbollistin të luaj si startues, apo ta lërë atë të luaj në 30 minutat e fundit të ndeshjes.

Ai edhe pse ishte shëruar plotësisht pak ditë më parë nuk u fut në lojë nga Zidane për shkak që sipas tij futbollisti kishte pak stërvitje me skuadrën.

Konkurs Pune

Lexo më shumë