Rikthehet Alaba - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rikthehet Alaba

NULL NULL
20/05/2015

Pas problemeve të vazhdueshme, kampionit gjerman Bayern Munchen i ka arritur një lajm i mirë.

Fjala është se mbrojtësi i talentuar David Alaba është rikthyer në stërvitje pas një kohe relativisht të gjatë.

Mbrojtësi i majtë austriak pas lëndimit të ligamenteve të gjurit ka munguar gjatë në formacionin e Bayernit, por të mërkurën ai është rikthyer dhe do të jetë i gatshëm për edicionin e ri.

Dëmtimi i Alabas dhe i dyshes Arjen Robben dhe Franck Ribery ka ndikuar që Bayern Munchen të jetë i pasuksesshëm në garën e Kupës dhe në Champions League.