Rifillojnë xhirimet për filmin Rust me Baldwin në rolin kryesor, pas vrasjes së kinematografes - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rifillojnë xhirimet për filmin Rust me Baldwin në rolin kryesor, pas vrasjes së kinematografes

NULL NULL
20.04.2023 13:39
Alec Baldwin

Xhirimet e filmit perëndimor të Alec Baldwin Rust do të rifillojnë të enjten, 18 muaj pas ndërprerjes, për shkak të rastit fatal, ku Baldwin qëlloi për vdekje kinematografen Halyna Hutchins, duke mos  e ditur se arma kishte një plumb në të.

Baldwin, i cili është deklaruar i pafajshëm për dy akuza për vrasje të pavullnetshme, do të mbetet në rolin kryesor.

“Do të ndalojë çdo përdorim të armëve të punës dhe çdo formë municioni”, tha Melina Spadone, avokate për Rust Movie Productions.

“Municioni i vërtetë është – dhe ka qenë gjithmonë – i ndaluar në xhirime”.

Bianca Cline do të zërë vendin e Hutchins si kinematografe, ndërsa Joel Souza, i cili u plagos nga të shtënat në New Mexico, do të kthehet si regjisor.

Burri i Hutchins, Matthew, do të jetë një producent ekzekutiv. Baldwin është një producent si dhe ylli i filmit.

Produksionet Rust Movie, pjesë e të cilave është edhe Baldwin, thanë në shkurt se skena që po provohej kur u vra e Hutchins tani është rishkruar.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.