Rezultatet nga ndeshjet kryesore të sotme në Ligën e Kombeve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rezultatet nga ndeshjet kryesore të sotme në Ligën e Kombeve

NULL NULL
22/09/2022

Sot janë luajtur 10 ndeshje në kuadër të Ligës së Kombeve, ku vëmendja më e madhe ka qenë në ndeshjen mes Francës dhe Austrisë, të cilën francezët e fituan me rezultat 2-0. Mbappe dhe Giroud shënuan të dytë nga një gol, njofton Klankosova.tv.

Holanda po ashtu ka vazhduar serinë e saj të fitoreve, duke mposhtur Poloninë me të njëjtin rezultat.

6 gola janë shënuar në ndeshjen mes Turqisë dhe Luksemburgut, nga ku të dy skuadrat nxoeën nga një pikë.

Kroacia mposhti Danimarkën me rezultat 2-1.