Rezultat i ngushtë mes LDK-së dhe PDK-së në këtë komunë

Rezultat i ngushtë mes LDK-së dhe PDK-së në këtë komunë

NULL NULL
2 months më parë

LDK dhe PDK janë në rezultat të ngushtë në komunën jugore të Dragashit.

Pas numërimit të 91,73% të votave, PDK me Shaban Shabanin prin në listë me 34,39% derisa për pak përqindje më pak pasohet nga LDK me Bexhet Xheladinin që ka 34,29%, njofton Klan Kosova.

E treta është Vetëvendosje me kandidaten Kaltrina Salihun, e cila ka 17,56%.