Renault do të ringjallë modelin Renault ALPINE - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Renault do të ringjallë modelin Renault ALPINE

NULL NULL
19/05/2015

Sipas konceptit të vitit 2012 Renault do të ringjallë historinë e Renault ALPINE, të cilën do e prezantojnë konceptin që paraqet versionin përfundimtarë që do del në shitje në vitin 2016.

Çmimi orientimisht i kësaj veture do jetë € 30,000 deri në € 35,000. Disa nga pjesët do jenë nga Nissan dhe Daimler ndërsa motori do jetë katër cilindra, 1.6-litra turbo që gjeneron deri në 250 bhp (186 kW).

Zëvendës presidenti i Renault-së, Bruno Ancelin, ka shprehur synimet e tij për nisjen e modeleve të tjera “Alpine”, duke përfshirë ‘Hybrids’ dhe ‘SUV’.