Regjisorja Zana Hoxha flet për pasionet, profesionin dhe 'lifestyle' (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Regjisorja Zana Hoxha flet për pasionet, profesionin dhe ‘lifestyle’ (VIDEO)

NULL NULL
30/06/2022

Këtë javë e ftuar në episodin e #7 të Podcast Lifestyle me Gonxhen e ftuar ishte regjisorja Zana Hoxha, themeluese e festivalit Femart, qendrës Artpolis si dhe shumë organizatave të tjera të cilat merren me promovimin e kulturës dhe artit.

Pse zgjodhi Zana të studiojë regjinë?

Cila është përvoja e saj me paraqitje të perfomancave teatrale në skenat vendore dhe ndërkombëtare?

Si arrin ajo të balancojë pasionet dhe profesionin me lifestyle?

Zana, përveç tjerash, flet për fëmijërinë e saj në Gjakovë duke kujtuar kohën kur prindërit dhe vëllai e udhëzuan dhe mbështetën atë drejt krijimit profesional.

Për fund, Zana përgjigjet në pyetjen sfiduese të Gonxhes “Më mirë në Gjakovë apo Prishtinë?”.

Këto dhe shumë biseda inspiruese mund t’i ndiqni në linkun më poshtë.

Shikim dhe dëgjim të këndshëm!