Regjisores Arzana Kraja sot i jepet lamtumira e fundit (VIDEO)

Regjisores Arzana Kraja sot i jepet lamtumira e fundit (VIDEO)

NULL NULL
2 years më parë

Regjisores Arzana Kraja e cila u u gjet pa shenja jete të mërkurën në lagjen “Kalabria”, do t’i jepet sot lamtumira e fundit në varrezat e Dragodanit në Prishtinë.

E ndjera që është edhe vajza e akademikut Mehmet Kraja, pas vetës ka lënë në krijimtari të bujshme artistike.

Ajo ishte regjisore e filmave të metrazhit të shkurtër: ‘Shkurta” dhe atij të gjatë ‘Fusha e mëllenjave”, njofton Klan Kosova.

Ky i fundit kishte hapur edhe zyrtarisht edicionin e 11-të të PriFest.

37 vjeçarja ishte edhe asistent producente e serialit të njohur kosovar “Kafeneja Jonë”.

Arzana Kraja dyshohet se vdiq nga epilepsia (VIDEO)