Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së arrestit shtëpiak ndaj Batushës dhe Krasniqit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Refuzohet kërkesa për heqjen e masës së arrestit shtëpiak ndaj Batushës dhe Krasniqit

NULL NULL
28/02/2017

Në seancën fillestare të akuzuarve për terrorizëm lidhur me rastin e shpërthimit te Kuvendi i Kosovës, është refuzuar kërkesa e mbrojtjes, për heqje të masës së arrestit ndaj aktivistëve të Vetëvendosje, Adea Batusha dhe Frashër Krasniqi, njofton Klan Kosova.

Gjyqtari ka thënë se për ankesat e mundshme të mbrojtjes, do të vendosë Gjykata e Apelit.

Kurse me pajtim të të gjitha palëve ka mbetur që seanca e radhës të mbahet me 30 mars.