Referoi për 38 vjet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Referoi për 38 vjet

NULL NULL
11/11/2015

Joey Crawford, është një nga fytyrat më të njohura të NBA.

Ai i ka kushtuar 38 vite të jetës së tij si refer i basketbollit, transmeton Klan Kosova.

Por Crawford, tanimë ka pranuar që karriera e tij është duke numëruar tik-taket e fundit.

Ai ka filluar të punojë në NBA në fillim të vitit 1977 dhe që nga atëherë atij i’u është veshur epitetit si një prej referëve më të rreptë.