Referi që i kërkoi falje Gerrardit do të ndajë drejtësinë në derbin mes Cityt dhe Liverpoolit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Referi që i kërkoi falje Gerrardit do të ndajë drejtësinë në derbin mes Cityt dhe Liverpoolit

NULL NULL
30.03.2023 23:41

Liverpooli dhe Manchester City do të përballen këtë të shtunë në “Etihad”, por për dallim nga sezonet e kaluara, dy gjigantët anglezë tani takohen në rrethana të ndryshme.

Liverpooli e kërkon fitoren me qëllim që t’i bëjë presion Tottenhamit dhe Neëcastle për një pozitë që çon në Ligën e Kampionëve.

Ndërsa, City do të tentojë që t’i afrohet sa më shumë Arsenalit i cili e kryeson tabelën.

E, drejtësinë në derbi do ta ndaj Simon Hooper, i cili në shtator të vitit të kaluar i kërkoi falje legjendës së Liverpoolit, Steven Gerrard, pasi që i kishte mohuar Aston Villas golin e fitores ndaj Cityt.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS