15:00, 27 Qershor 2019

Real Madridi i ka hapur bisedimet me Ajaksin për mundësinë e blerjes së Donny van de Beek, sipas raportimeve nga De Telegraaf.

Drejtori i Ajaksit, Marc Overmars, thuhet se i kërkon 50 deri në 60 milionë euro për shitjen e 22 vjeçarit, dhe Reali duket të jetë i gatshëm ta paguajë atë shifër.

Mesfushori sulmues ishte një nga figurat kryesore në suksesin e Ajaksit sezonin e kaluar ku kishin fituar ligën dhe kupën e Holandës, si dhe kishin prekur gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Konkurs Pune

Lexo më shumë