Reali, 80 milionë për Alabën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Reali, 80 milionë për Alabën

NULL NULL
15/03/2018

Real Madrid është gati që ta bëjë një ofertë prej 80 milionë eurosh për mbrojtësin e majtë të Bayern Munchen-it, David Alabën, pohon Diario Gol.

Njëe lojtar i gjithanshëm dhe i gatshëm që të operojë edhe në mbrojtje por edhe në mesfushë, si dhe mosha e tij e re, e bën atë të tingëllojë si investim i shëndoshë, shkruan Goal.

Megjithatë, mbretërit mund të përballen me konkurrencë nga Barcelona, e cila po ashtu ka shprehur interesim për austriakun.