Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Real Madridi nuk po mendon për afatin e dimrit

NULL NULL
21.11.2023 14:44

Real Madridi është përballur me shumë lëndime, megjithatë nuk do të transferojë asnjë lojtar në afatin kalimtar të transferimeve në janar.

As dëmtimet e Viniciusit dhe Camavingas, të shtuara me ato të mëparshmet, nuk do t’i ndryshojnë mendjen një skuadre që ka treguar tashmë vitet e fundit se nuk është aspak mik i afateve kalimtare dimërore nëse nuk janë mundësi të pakundërshtueshme.

Natyrisht, Real Madridi do të jetë një tjetër individ në merkato dhe do të marrë oferta dhe propozime, por pa ndonjë surprizë, të gjitha do të refuzohen.

Kështu bën të ditur gazeta Marca, e cila raporton se klubi është i kënaqur me planifikimin dhe se pavarësisht se ka pranuar situatën e zbehur nga dëmtimet, nuk do të ndërhyjë nga zyrat për ta përmirësuar atë., transmeton Klankosova.tv.

Dhe ata nuk do ta bëjnë këtë sepse përvoja zakonisht tregon në këto raste se kjo ide nuk del mirë. Ose jo aq i mirë sa pritej. Për më tepër, opsionet, ndryshe nga ato që ekzistojnë në verë, janë shumë më të vogla dhe, për rrjedhojë, më pak tërheqëse.

Kështu, Los Blancos do ta përballojnë muajin e parë të vitit me një emër në tavolinë: Kylian Mbappe. Edhe pse në shumë raste klubi ka refuzuar të negociojë me lojtarin, ajo që është pothuajse fakt është se klubi mendon për të dhe e ka në listën e objektivave.

Mjafton të kujtoni fjalët e Florentino Perez verën e kaluar, që lëshuan çmendurinë: “Mbappe? Jo këtë vit, vitin tjetër”, tha presidenti, duke aluduar në vitin 2024, kur ai do të jetë plotësisht i lirë.

Në këtë rast, Real Madridi po fokusohet te sporti dhe futbolli në përpjekje për të kapërcyer një pengesë që e lë të prekur, por jo të fundosur dhe nga e cila shpreson të kthehet në shpejtësinë e lundrimit kur të mbërrijnë ngjarjet e rëndësishme të sezonit.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.