“Real Madrid ka mjaftueshëm para për të blerë Mbappen dhe Haaland verën e ardhshme”

“Real Madrid ka mjaftueshëm para për të blerë Mbappen dhe Haaland verën e ardhshme”

NULL NULL
1 month më parë

Presidenti i La Liga, Javier Tebas, tha se Real Madridi ka para të mjaftueshme për të blerë Kylian Mbappen dhe Erling Haaland verën e ardhshme.

“Real Madridi ka para të mjaftueshme për të nënshkruar si Kylian Mbappen ashtu edhe Erling Haaland verën e ardhshme”, tha Tebas.

“Ata nuk kanë humbur para, për më tepër, ata kanë shitur asete”.

Madrid u përpoq të merrte shërbimet e Mbappes këtë verë, pasi thuhej se Mbappe donte të largohej nga Parisi, shkruan DailyStar, transmeton Klankosova.tv.

Kontrata aktuale e Mbappes skadon verën e ardhshme, ndërsa kontrata e Haaland thuhet se përmban një klauzolë lirimi për më pak se 75 milionë euro.

“Ajo që nuk është e kuptueshme është se dikush që humbet 400 milionë euro, po shpenzon 500 milionë për paga dhe ende refuzon oferta si ajo për Mbappem”, tha Tebias, duke thumbuar PSG-në.

“Rregullat në Francë po dështojnë, ato po dëmtojnë tregun evropian, sistemi i UEFA-s është i gabuar, kjo nuk do të lejohej në një sektor tjetër”.