Real Madrid ia veshë setrën Ancelottit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Real Madrid ia veshë setrën Ancelottit

NULL NULL
21/05/2015
Ndeshja e së shtunës mes Real Madrid dhe Getafe do të jetë e fundit për trajnerin Carlo Ancelotti në krye të skuadrës madrilene.

Ndeshja e së shtunës mes Real Madrid dhe Getafe si duket do të jetë e fundit për trajnerin Carlo Ancelotti në krye të skuadrës madrilene.

Zëvendësues ti tij shihet trajneri aktual i Napolit, Rafael Benitez.

E ardhmja e trajnerit Italian, Anchelotti është zbehur edhe pse ai i solli Real Madridit sukses duke e fituar Champions League, pastaj suksese tjera si në, Kupën e Botës për Klube, Copa del Ray dhe Super Cup që nga vera e 2013-ës kur e mori drejtimin e skuadrës.

Eliminimi nga Juventus në gjysmëfinale të Champions League ishte si duket konfirmimi për të ardhmen e tij në Bernabeu.

Zëvendësues më i denjë i Ancelotit në krye të Real Madrid shihet spanjolli Benitez.