Real Madrid barazon me Mochengladbach, këto janë rezultatet e ndeshjeve të sontme

Real Madrid barazon me Mochengladbach, këto janë rezultatet e ndeshjeve të sontme

NULL NULL
1 muaj më parë

Real Madridi gati sa nuk u befasua sonte nga Borussia Monchengladbach.

Gjermanët krijuan një epërsi prej 2 me 0, me Marco Thuram që shënoi dy golësh në minutën e 33-të dhe të 58 tën.

“Mbretërit” e ngushtuan rezultatin me Karim Benzema dhe Casemiro, që realizuan në fund të takimit.

Këto janë rezultatet e takimeve:

Lokomotiv Moscow 1 – 2 Bayern Munich;

Atletico Madrid 3 – 2 Salzburg;

Shakhtar Donetsk 0 – 0 Inter;

FC Porto 2 – 0 Olympiacos;

Marseille 0 – 3 Manchester City;

Atalanta 2 – 2 Ajax;

Liverpool 2 – 0 FC Midtjylland.