Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Reagon Leao pasi Maldini dhe Masara thuhet se janë shkarkuar

NULL NULL
06.06.2023 09:03
CAIRATE, ITALY - JULY 14: (L-R) Paolo Maldini and Rafael Leao of AC Milan during an AC Milan training session at Milanello on July 14, 2021 in Cairate, Italy. (Photo by Pier Marco Tacca/AC Milan via Getty Images)

Rafael Leao duket se ka konfirmuar raportimet se skuadra e Milanit ka shkarkuar Paolo Maldinin dhe Daniel Massara.

Takimi i djeshëm midis drejtorëve dhe pronarit të klubit Gerry Cardinale ishte aq negativ sa menjëherë u shfaqën sugjerimet se do të ndaheshin.

Leao, i cili u ul mes Maldinit dhe Massara vetëm disa ditë më parë për të nënshkruar zgjatjen e kontratës së tij, dukej se konfirmoi po aq shumë me një postim në Twitter.

Të tjerë që thuhet se janë habitur janë edhe Sandro Tonali dhe Theo Hernandez, të cilët njohin rolin që Maldini ka në përfaqësimin e historisë së klubit. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.