Reagimet e qytetarëve pas barazimit të Kosovës ndaj Andorrës (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Reagimet e qytetarëve pas barazimit të Kosovës ndaj Andorrës (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 29.03.2023 17:53

Kombëtarja e Kosovës në futboll barazoi edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese për “Euro 2024”.

Ekipi që fitoi një pikë ndaj Kosovës në “Fadil Vokrri” ishte Andorra.

Favorite cilësohej Kosova sepse ajo vlerësohet 90 milionë euro më shumë se Andorra dhe se është e 107-ta në ranglistën e FIFA-së, 46 pozita më lartë se ekipi kundërshtar.

Barazimi i zhgënjeu fortë qytetarët e Kosovës.