Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

RB Leipzig fiton ndaj Young Boys në Champions Leauge

NULL NULL
19.09.2023 21:07
leipzig

Skuadra e RB Leipzigut ka shënuar fitore me rezultat 3-1 ndaj Young Boys.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Mohamed Simakan në minutën e tretë të ndeshjes pas një asistimi nga David Raum.

Ndërsa Young Boys barazoi shifrat në 1-1 me Mechak Elia në minutën e 33 të takimit.

Xaver Schlager i Leipzigut shënoi për 2-1 në minutën e 73 pas një asistimi nga Kevin Kampl.

Golin e fundit në ndeshje për mysafirët e shënoi Benjamin Sesko në minutën e 92.

Aktualisht RB Lepzig ka tre pikë dhe është në vendin e parë në grupin G, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme