Rauli më afër të largohet nga Reali sesa të qëndrojë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rauli më afër të largohet nga Reali sesa të qëndrojë

NULL NULL
31.03.2023 11:44

Raul Gonzales me Real Madrid Castillan ka qenë në formë fantastike këtë sezon. Skuadra e tij aktualisht është e treta në Primera Federacion Group 2, dhe janë vetëm katër pikë larg Alarcon në krye të tabelës.

Raul, i cili është një legjendë e Real Madrid nga ditët e tij të lojës, është vlerësuar si një trajner i mundshëm i ardhshëm në klub, megjithëse mbetet për t’u parë nëse ai do të marrë rolin këtë verë, me të ardhmen e Carlo Ancelottit në dyshim.

Megjithatë, Raul mund të jetë në radhë për t’u larguar. Sipas Mundo Deportivo, ai ka më shumë gjasa të largohet nga Real Madridi sesa të qëndrojë, me kontratën e tij si trajner i Castilla që skadon në fund të sezonit, transmeton Klankosova.tv.

Raul gjithashtu mund të bëjë një lëvizje identike me atë që bëri në ditët e tij sa ishte lojtar, duke u larguar nga Real Madridi drejt Schalke 04, me skuadrën e Bundesligës që thuhet se është e interesuar të punësojë spanjollin.

Largimi i Ancelottit mund të zgjidhë çështjet rreth Raulit, me kusht që t’i ofrohet posti i trajnerit në Real Madrid. Megjithatë, mbetet për t’u parë nëse ai do të jetë gati për këtë rol.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.