11:21, 28 Maj 2020

Rusia ka konfirmuar 8.371 infeksione të reja dhe 124 vdekje të lidhura me virusin korona në 24 orët e fundit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga ky virus është rritur në 4,142 dhe numri i përgjithshëm i rasteve është 379.051.

Rusia është vendi i tretë në botë me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në botë, pas SHBA-së dhe Brazilit, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë