Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rashica ‘dridh’ Stambollin, feston titullin me këngën “Oj Kosovë, oj nana ime” (VIDEO)

NULL NULL
04.06.2023 22:17

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, është shpallur kampion me Galatasarayin në Turqi.

E sot, ylli kosovar kur u ngjit në fushë, pas tij jehonte kënga shqip “Oj Kosovë, oj nana ime”, midis Stambollit.

Me flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës, Rashica festoi titullin kampion, duke qenë i shoqëruar edhe nga dy djemtë e tij.

Ndryshe, e ardhmja e tij është e pasigurtë pasi i përfundon huazimi me klubin turk në fund të sezonit dhe nuk dihet nëse Galatasary do e blejë.

Përndryshe, ai do të kthehet te skuadra e Norwich Cityt, që ka kartonin e tij. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.