Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rashani asiston në fitoren e Clermontit ndaj PSG-së

NULL NULL
03.06.2023 23:08

Paris Saint-Germaini ka pësuar humbje në ndeshjen e fundit nga Clermont Foot me rezultat 2-3, në xhiron e fundit të Ligue 1.

Parisi fillimisht shënoi dy herë me anë të Sergio Ramos dhe Kylian Mbappes. Ndërsa Clermonti u kthye në lojë më pas. Fillimisht Johan Gastien shënoi në minutën e 24’.

Ndërsa në fund të pjesës së parë, Mehdi Zeffane e barazoi rezultatin.

Në pjesën e dytë, Grejohn Kyei shënoi golin e fitores në minutën e 63’, me asistimin nga futbollisti i Kosovës, Elbasan Rashani.

PSG-ja e mbyll sezonin si kampione me 85 pikë, pas 38 ndeshjeve. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.