8:08, 6 Prill 2020

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka përkujtuar bashkëluftëtarin Sadri Zeneli.

Sipas tij, Zeneli ishte ndër të parët në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, që nga embrioni i saj, njofton Klan Kosova.

“Jabllanica e Gjakovës, për kohë të gjatë ishte qendër e Shtabit të ZO të Dukagjinit”.

“Sot kujtojmë po ashtu trimat e saj, bashkëluftetarët dëshmorë, Arben Mehmetaj, Bajrush Mehmetaj, Fitim Rexha dhe Islam Ademaj”.

“Lufta Çlirimtare na ndau prej më të dashurve tonë. Krenaria që kemi, gjithmonë tejkalon dhembjen që e kemi për ta. Lavdi Dëshmorëve të Kombit”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë