Ramos, 150 lojë për Spanjën

Ramos, 150 lojë për Spanjën

NULL NULL
4 years më parë

Kapiteni i Spanjës dhe i Real Madridit mbrëmë zhvilloi ndeshjen e tij të 150-të me Spanjën.

Madje ishte një natë e paharruar për të, pasi që kombëtarja e tij e mundi nënkampionin e botës, Argjentinën, me rezultat 6:1 në ndeshje miqësore.

Ai është lojtari i dytë me më së shumti paraqitje për Kuq e Verdhët, dhe ndjek portierin Iker Casillas që numëron 167 paraqitje.