Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama: Samiti për Ukrainën tregoi që rajoni është larg duarve të Rusisë

NULL NULL
29.02.2024 13:27
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Foto nga Arkiva

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Samiti për Ukrainën dje tregoi që rajoni është larg duarve të Rusisë.

Kështu deklaroi Rama në konferencën e përbashkët me Komisionarin për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, njofton Klankosova.tv

“Patëm një samit të mirë, ai samit tregoi dicka që është thelbësore që të gjithë ishin këtu, rajoni ishte larg duarve të Rusisë, ishte këtu si rajon që kërkon që të jetë pjesë e BE-së. Sa i përket industrisë ushtarake, ne si Serbia apo Bosnja, Kroacia nuk kemi industri prodhuese të mjeteve ushtarake, duam ta kemi për vendin tonë, po punojnë që të gjejmë partnerin e duhur dhe të gjejmë infrastrukturën e vjetër, propozimi i Zelenskyt nuk ka asgjë të jashtëzakonshme”, u shpreh Rama.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.