Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama për draft-statutin: Ata që shajnë pa e ditur përmbajtjen, frikën e kanë se mos e humbasin armikun

NULL NULL
09.06.2023 19:56

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur pas reagimeve që pati dërgesa e draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe që ai e bëri tek presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz.

Rama tha se ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur se çka përmban draft-statuti i Asociacionit, frikën e vetme e kanë se mos e humbasin armikun.

“Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur”, tha Rama, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.