Rama në Vlorë, rekord pjesëmarrjeje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama në Vlorë, rekord pjesëmarrjeje

NULL NULL
15/06/2015

Mbyllja e fushatës së Aleancës për Shqipërinë Evropiane në Vlorë, është shënuar me një rekord pjesëmarrjeje, shkruan shekulli.com.al.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka falënderuar vlonjatët për mikpritjen entuziaste, ndërsa ka vlerësuar kandidatin Dritan Leli si njeriun e duhur për Vlorën.

Rama ka përmendur punën e bërë nga kabineti i tij qeveritar në këto 18 muaj.

Ai shtoi se çdo reformë e nisur tashmë tregon se Shqipëria është në drejtimin e duhur.

Rama deklaroi se Partia Demokrate është drejt vetëshkatërrimit dhe kërkon të tallet me shqiptarët duke kandiduar njerëz pa shkollë.

Shkrimi i plotë në shekulli.com.al.