Rama në Slloveni, temë edhe Plani i Investimeve i BE-së në Ballkanin Perëndimor

Rama në Slloveni, temë edhe Plani i Investimeve i BE-së në Ballkanin Perëndimor

NULL NULL
1 muaj më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qëndruar sot për vizitë zyrtare në Slloveni.

Ai është pritur nga homologu i tij slloven, me të cilin ka diskutuar për një mori çështjesh, transmeton Klan Kosova.

“Me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Janša, në Bled për të diskutuar mbi Planin e Madh të Investimeve të BE në Ballkanin Perëndimor, ecurinë e procesit të integrimin europian në Shqipëri e në rajon, gjendjen politike dhe ekonomike të vendeve të rajonit, në kontekstin e përgatitjeve mbresëlënëse të Sllovenisë për mandatin e Presidencës së Bashkimit Europian vitin e ardhshë”, është shprehur Rama.