Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama mirëpret vendimin Komerciales për rinisjen e punimeve në “Rrugën A”

NULL NULL
21.11.2023 12:12

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka mirëpritur vendimin e Shkallës së Dytë të Gjykatës Komerciale, ku ka shfuqizuar vendimin e Shkallës së Parë për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit për ndalimin e punimeve në “Rrugën A”.

Këtë vendim e ka cilësuar Rama si lajm të mirë për kryeqytetin, raporton Klan Kosova.

“Lajm i mirë për Kryeqytetin! Rinisin punimet në rrugën ‘Xhim Xhema’ (Rruga A). Dhoma e Shkallës së Dytë të Gjykatës Komerciale aprovon ankesat tona dhe shfuqizon vendimin e Shkallës së Parë për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit”, ka shkruar Rama në Facebook.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.