Rama i ftuar në Berlin: Bashkëbisedim me parlamentarë të Bundestagut - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rama i ftuar në Berlin: Bashkëbisedim me parlamentarë të Bundestagut

NULL NULL
1 month më parë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka udhëtuar drejt Berlinit për vizitë zyrtare.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai thotë se është ftuar nga fondacioni Körber-Stiftung dhe do të zhvillojë një bashkëbisedim me parlamentarë të të gjitha forcave politike në Bundestagun gjerman.

“Berlin – I ftuar nga fondacioni Körber-Stiftung për një bashkëbisedim me parlamentarë të të gjitha forcave politike në Bundestag”, ka shkruar Rama.